Repetytorium maturalne – język angielski

“Vademecum. Matura 2022. Język angielski” Danieli Maclsaac i Doroty Ciężkowskiej- Gajdy to repetytorium, które może pomóc świetnie przygotować się do matury z języka angielskiego – zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. Podręcznik został wydany przez Grega, czyli wydawnictwo, które specjalizuje się w opracowywaniu pomocy naukowych różnego typu. Czyni to zgodnie z wymaganiami określonymi w podstawie programowej oraz wytycznymi Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Repetytorium maturalne angielski oferują księgarnie online.

Charakterystyka repetytorium

Książka zawiera mnóstwo ćwiczeń z zakresu pracy z tekstem, rozumienia tekstu, wyszukiwania informacji oraz zagadnień gramatycznych. Wszystko opatrzone zostało  komentarzem oraz sugestiami, jak poprawnie wykonać zadanie. W podręczniku znajdują się również odpowiedzi do zadań, co pomaga uczniom samodzielnie sprawdzić wykonane przez siebie zadania oraz skorygować pomyłki. Repetytorium okazuje się pomocne także w ćwiczeniu rozumienia mowy ze słuchu. Do podręcznika dołączona została płyta z nagraniami do zadań tego typu. W “Vademecum…” znaleźć można przykładowe testy maturalne, co pozwala uczniom zorientować się, jak wygląda egzamin maturalny z języka obcego, z jakich części się składa i jakiego typu zadania są w nim zawarte.

W drugiej części podręcznika znajduje się kompendium wiedzy z gramatyki języka angielskiego. To wiedza niezwykle przydatna nie tylko do matury, ale i do powtórzeń materiału na lekcjach lub do samodzielnej nauki języka. Szeroki zakres materiału pozwala dobrze przygotować się również do zdawania matury na poziomie rozszerzonym. Repetytorium zawiera także wskazówki, jak przygotować się do egzaminu ustnego.

Dla kogo przeznaczony jest podręcznik?

“Vademecum. Matura 2022. Język angielski” opracowane zostało głównie z myślą o maturzystach. Jest jednak doskonałą pozycją również dla uczniów młodszych klas szkół średnich, pozwala na szybkie powtórki do klasówek i sprawdzianów. Mogą skorzystać z tego podręcznika wszyscy, którzy uczą się samodzielnie lub na kursach oraz osoby, które chcą odświeżyć swą znajomość języka angielskiego.